Autor Wątek: Gilby: Matt i ja chętnie wzięlibyśmy udział w reunionie  (Przeczytany 240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3475
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Gilby: Matt i ja chętnie wzięlibyśmy udział w reunionie
« dnia: Kwietnia 04, 2024, 07:50:22 pm »
0




Gilby Clarke przypomniał ostatnio radę, którą dostał od Slasha, kiedy dołączył do Guns N’ Roses.
Wydarzyło się to w 1991 roku, po tym, jak Izzy Stradlin odszedł z zespołu. Gilby wskoczył wówczas na jego miejsce i od razu wyruszył w olbrzymią trasę. Wcześniej jednak musiał opanować wszystkie piosenki, co było tym bardziej istotne, że Gunsi nie posiłkowali się z góry ustaloną setlistą.

„Grywałem w różnych obiektach, ale nie na stadionach”, przyznał gitarzysta w niedawnym wywiadzie dla Guitar World. Powiedział, że „machina Guns N’ Roses”, z całą jej magią, wydała mu się „szalona”, jednak we wczesnym okresie pobytu w zespole nie doskwierał mu brak zażyłości.

„Chłopcy byli dla mnie bardzo serdeczni”, wyjawił Clarke, po czym dodał: „Kręciłem się w tym środowisku. Nie byłem jak Joe Schmo, który ni stąd, ni zowąd zjawia się w kapeli. Wszyscy odnosili się do mnie z poszanowaniem, a Slash nigdy nie pozwolił sobie na uwagi typu: «Zrób to czy to, ustaw się tam…». Pozwolili mi być sobą”.

Zapytany o to, czy Slash udzielił mu jakiejś rady, Gilby odparł:

„Slash powiedział: «Odciśnij na tych piosenkach własne piętno. Chcę, żebyś grał tak, jak gdyby te kawałki były twoje». Ta rada sprawiła, że zeszło ze mnie napięcie. Już nie musiałem starać się być Izzym”.   

„Byłem skoncentrowany, chciałem grać piosenki tak, jak należy. Nie zwracałem uwagi na laski za kulisami, na narkotyki czy alkohol; liczyło się tylko to, że muszę nauczyć się, k***a, 50 piosenek i nie zaliczyć wpadki na koncercie”.

Dodatkową motywacją okazała się chęć uniknięcia pewnych spojrzeń Slasha.

„Nigdy nie widziałeś, jakie spojrzenie Slash posyła każdemu, kto zafałszuje… Jeśli spojrzy tak na ciebie raz, zapewniam, że nie będziesz chciał, żeby to się powtórzyło”. 

Gilby mówił także o reunionie Guns N’ Roses.

„Początkowo nikt do mnie w tej sprawie nie zadzwonił”, wyjaśnił. „Na dzień przed tym, jak to zostało podane do publicznej wiadomości, Slash, Duff, Matt [Sorum] i ja mieliśmy grać na przyjęciu urodzinowym, ale Slash i Duff nagle się wycofali, nie mówiąc mi ani słowa”.   

„Kiedy ja i Matt skończyliśmy grać, on rzucił: «Myślę, że na coś się zanosi». A ja: «Serio?!». W każdym razie oni o nic mnie nie pytali. Po prostu Duff i Slash dołączyli do zespołu Axla. Później jednak zadzwonili do mnie z pytaniem, czy byłbym zainteresowany gościnnym występem. Do którego ostatecznie nie doszło”.

Część fanów nadal zastanawia się, dlaczego Sorum nigdy nie został zaproszony.

„Możemy spekulować do woli, ale tylko trzech ludzi zna prawdę”, oświadczył Gilby. „Gdybym się z nimi spotkał, to byłaby ostatnia rzecz, o jakiej byśmy mówili. Mogę jednak snuć domysły i, szczerze mówiąc, wiem, o co chodzi, nawet jeśli nikt nie powiedział tego głośno”. 

„Wiem, że i Matt, i ja bardzo chcielibyśmy wystąpić z Guns N’ Roses, w tej sprawie zgadzam się z fanami. Z drugiej jednak strony rozumiem, co się wydarzyło i nadal się dzieje”, dodał Gilby na koniec.   





Link wrzucił @Zqyx
Źródło


"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1246
  • Respect: +303
Odp: Gilby: Matt i ja chętnie wzięlibyśmy udział w reunionie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 08, 2024, 06:05:23 pm »
0
Izzy już powiedział o co chodzi...
In Rock We Trust

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Gilby: Matt i ja chętnie wzięlibyśmy udział w reunionie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 13, 2024, 10:01:49 am »
+1
Ja też bym chętnie wziął. Mam takie same szanse
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

 

Matt, Slash i Duff w singlu Kings of Chaos [slash] [duff] [mattsorum]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1172
Ostatnia wiadomość Listopada 01, 2022, 09:03:07 pm
wysłana przez sunsetstrip